PubG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Pubg aslında ilk olarak bilgisayar formatında tasarlanmış, ardından oyunun yapımcılarının mobile formatına geliştirmiş ve zaten var olan kitlesine dünya çapında en az yüzde 300 civarında fazladan talep oluşmasına neden olmuştur. PubG multiplayer (çoklu oyuncu) ile gerçek oyuncular arasına oynanan dünyanın en popüler 10 oyunu arasındadır. Yaş aralığı fark etmeksizin birçok kişinin oynadığı Pubg Mobile özellikle kolay ulaşılabilirliği, mikrofonlu diyalog ve kolay anlaşılırlığı ile tüm kesimlere hitap eden yüksek çözünürlüklü grafiklere sahip kaliteli oyun seven kişilerin beğenisi toplamaktadır.

Pubg mobile, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda oynamak da mümkün, bunun için LD Player Programı yüklemeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı yüklemenizin ardından program üzerinde sağ üst köşede bulunan + komutuna basarak PUBG Mobile APK dosyasını seçerek aktif hale getirdikten sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. PubG Mobile oyununu LD Player dışında, Nox Player, BlueStacks, ApowerMirror ve Memu emulator gibi çeşitli programlar yardımıyla PC üzerinden oynayabilirsiniz. Tüm bu programların ortak özellikleri, mobile oyunları bilgisayar üzerinden kullanımını sağlar.

İlk etapta bilgisayar üzerinden oynanan PubG mobile oyunu, cep telefonları ile oynayan kişiler üzerinde avantaj sahibi olmuş, kullanıcıların şikâyetleri üzerine PubG mobile uygulamasını, PC üzerinden oynayan kişiler yalnızca PC üzerinden oynayan oyuncularla eşleşme özelliği getirilmiştir.

LD Player İle Pc’de Pubg Mobile Oynamak

LD Player, Android sitemine ait akıllı cihazlarda oynanan oyunları bilgisayar ortamına taşıyarak çok daha keyifli halde oynanmasını sağlayan bir emülatördür. Yani mevcut işletim sistemleri içerisinde ek işletim sistemi sunan bir simulasyon da denilebilir. Böylece LD Player sayesinde Android temelli mobil uygulamalar ya da oyunlar kolaylıkla bilgisayar ortamına taşınabilir.

LD Player Özellikleri

Küçük ekranda oyun oynamak yerine daha profesyonel şekilde klavye ve mouse kullanarak oyun oynanması pek çok kişinin oldukça büyük zevk aldığı bir iştir. Zevkli ve muazzam grafik özellikleri sunan bu oyunların bilgisayar ortamında sorunsuz şekilde oynanmasını sağlayan LD Player, sorunsuz kullanım sunduğu için popülerdir. Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olan program sayesinde istediğiniz FPS oyununu ya da RPG, rol yapma oyununu pc’nizde oynayabilirsiniz. Türkçe dil seçeneği de sunan program içerisine Whatsapp dahi kurabilir, oyun arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz.

Kurulum aşamasından sonra LD Player’in sorunsuz şekilde çalışabilmesi için çözünürlük ayarının monitöre göre ayarlanması gerekir. Ayrıca çekirdek işlemci ayarınız olan CPU değerini de işlemcinize göre yapılandırmanız gerekir. LD Player’in kasma sorunu olmadan, sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için şu özelliklerin karşılanması gerekir:


GameLoop Emülator İle Bilgisayarda Pubg Açmak

GameLoop Emilator aslında Tancent Gaming Buddy’nin yeni adıdır.Tancent Gaming Buddy’nin resmi Android cihaz işletmeleri üzerindeki emilator aracıdır.

GameLoop Emilator, diğer mobile uygulamaları bilgisayar üzerinden çalıştırmayı sağlayan, Nox Player, Bluestacks gibi rakiplerinin çalıştırabildiği her oyunu çalıştırabilecek formatta tasarlanmış bir servistir. Tek bir fark ile, GameLoop’u rakiplerinden bir adım öne çıkaran özelliği uygulama içerisinde barındırılan özellikleri daha üstün seviyede bir optimizasyon özelliği ile çalıştırmaktadır.

GameLoop sayesinde oyunlar hem daha kaliteli hem daha zevkli kullanım formuna kavuşmuş oldular, fakat burada hatırlatılması gereken ufak ama önemli bir detay var. GameLoop uygulamasını programın resmi web sitesinden indirmeye ya da güvendiğiniz siteler üzerinden yapmayı ihmal etmeyin. GameLoop’un işlevi yalnızca mobile uygulamaları bilgisayar üzerinden çalıştırmak değil, aynı zamanda kendi bünyesinde de bulunan uygulamaları çalıştırabilen özelliğe sahip bir emilatordur.

Emülator Kelimesinin açılımı da bir format üzerine geliştirilmiş uygulamaların, başka bir formata sahip işletim sistemi üzerinden çalıştırılmasına yarayan programlar anlamını taşır. Yani mobile cihazlar için geliştirilmiş oyunların, bilgisayar üzerinden çalıştırılmasını sağlaması gibi denebilir. Emilatorler yardımıyla bilgisayar üzerinden oynayacağınız oyunlarda Mouse karakterin sağa, sola bakmasına yararken, W harfi ilerlemeye, D harfi sağa, A harfi sola ve son olarak S harfi de geriye doğru gitmeye yarayan fonksiyonel tuşlar haline gelir. Fakat tüm fonksiyonel tuşlar yalnızca bunlar değil, bu W, S, D, A tuşları yalnızca tüm yönler için tüm emilatorlerde aynıdır. Kullandığınız ya da indirdiğiniz oyuna göre klavyenin farklı tuşları farklı fonksiyonel amaçlara hizmet edebilir.

Popüler Android uygulamalarını bilgisayardan da erişme şansı tanıyan Bluestacks en ünlü emulator türlerinden biridir. Sevilen program ve oyunları daha geniş bir ekrana yansıtma imkânı sunan bu platform yardımı ile eğitim konuşmaları, uygulamalar, sosyal konular ve çok daha fazlasına direkt ulaşım sağlanabilir.

Dünyanın en uyumlu sistemlerinden biri olan Android için geliştirilen Bluestacks ile en sevdiğini oyunlarınızı masaüstü bilgisayarınızda oynayabilir, pek çok aplikasyonu kolayca indirerek kullanabilir ve hatta metin mesajlarınıza dahi anında ulaşabilirsiniz.


Bluestacks İle Bilgisayarda Pubg Mobile Oynamak

  •  Android cihazlar ile oldukça benzerdir. Bluestacks App Player ekranına baktığınızda, Android cihazların ekranındakine benzer bir menüden ve simgelerden oluştuğu görülebilir.
  • Bluestacks, bilgisayara ait tüm bileşenler ile entegre çalışabilir. Buna göre mikrofon, kamera ve fare gibi sensörler ile uyumlu şekilde çalışır ve uygulamalar ile yapılması istenen işlemlerde aktif görev alır.
  • Bluestacks, uygulama geliştiricileri için de idealdir. Android temelli çalıştığı için uygulama üzerinden testler yapılabilir ve eksik yönleri kolayca tespit edilebilir.
  • Oyuncular, oynadıkları Android oyunlarını direkt olarak Facebook gibi sosyal ortamlara aktarabilir. Bu sayede canlı oyunlar da bilgisayar ortamına aktarılabildiğinden tamamen kullanıcı dostu olarak tanınır. Örneğin, Clash of Clans ya da Candy Crush Saga gibi oyunları pc ekranında oynayabilirsiniz.
  • Google tarafından geliştirilen uygulama sadece Windows işletim sistemi ile değil, aynı zamanda Mac ile de uyumlu çalışır.
  • Android’te bulunan uygulamaların %97’si, oyun çeşitlerinin ise %86’sı Bluestacks ile uyumludur.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir