Hemen İndir
0/5 Oylar: 0
Sürüm
84.0.84008000
Boyut
125.68 MB
Güncellendi
23 Ağu 2023
Gereksinimler
5.0
Geliştirici
Eğitim Bilişim Ağı (EBA)
Google Playden İndir
Google Play
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Eğitim Bilgi Ağı ya da kısa adıyla EBA, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan sosyal nitelikli eğitim ağıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıp geliştirilen EBA (Eğitim Bilgi Ağı) bir online eğitim uygulamasıdır. EBA, eğitimde öğretmenlere ve öğrencilere büyük kolaylık sağlayan bir platformdur.

Öğretmenler özel olarak hazırladıkları içerikleri diledikleri gibi EBA’ya yükleyebilirken, diğer öğretmenlerin paylaştığı notlara ve sunumlara da kolaylıkla erişebilmektedir. Öğrenciler başta olmak üzere öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen Eğitim Bilgi Ağı (EBA) ile eğitimde birçok içeriğe erişmek mümkündür. EBA ile ilgili onlarca video ve faydalı eğitim içeriği ile sınava hazırlanabilirsiniz.

Eğitimin geleceğe entegre edilmiş bir modu olan EBA (Eğitim Bilgi Ağı), İnovasyon ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve geliştirilen online bir eğitim platformudur. Bu platformun amacı; Okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojisi araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını desteklemek ve teknolojiyi eğitime entegre etmek. EBA(Eğitim Bilgi Ağı), sınıf seviyelerine göre hazırlanmış, güvenli ve doğru e-eğitim sağlamak amacıyla oluşturulmuş ve geliştirilmeye devam etmektedir.

“Dersler” sayfası, EBA’da ders içeriklerinin yer aldığı bölümdür. Bu bölümde, tüm sınıf seviyelerinin ve derslerin içerikleri MEB müfredat yapısına göre listelenmiştir. Seçmiş olduğunuz sınıf seviyesindeki dersin içerisinde; dersin birimleri, kitap ve kütüphane içerikleri bulunmaktadır. Ünitelerin içinde konuları ve alt konuları görebilirsiniz. İsterseniz, başka okullardan kurs içeriklerine erişim sağlamak için “Tüm Kurslar” bölümüne tıklayabilirsiniz. Sıralı bir şekilde yapılan anlatım, bir sonraki alt konunun içeriği öğrenme aşamasına göre öğrenciye sunulur. Dersler, alıştırma soruları, konuların özet dokümanları ve deneme testleri gibi sıralı konuları takip ederek dersler ile ilgili bilginizi geliştirebilirsiniz.

EBA Sınav Alanı nedir?

EBA’daki sınav, test ve tatbikat dökümanlarına bu bölümden ulaşabilirsiniz. Farklı ders ve sınıfların alt konu, konu ve ünite seviyelerindeki testleri içeren sınav bölümünde pekiştirmek istediğiniz konuların sınavlarına girebilirsiniz.

Eğitimin ve bilginin çok önemli olduğu bir çağda bu tarz platformlar ile eğitime büyük destek verilerek, bilgi en kolay ulaşılabilir hale getiriliyor. Eba’yı Android cihazlarınıza kolayca indirerek hemen kullanmaya başlayabilir, derslerinize erişerek eğitiminizi güzelce sürdürebilirsiniz.

Video

Görüntüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir