Güncellenmiş
Hemen İndir
0/5 Oylar: 0
Sürüm
4.3.0
Boyut
20.95 MB
Güncellendi
10 Kas 2023
Gereksinimler
5.1
Geliştirici
Moodle Pty Ltd.
Yayınlandığı tarih
6 Mar 2013
Google Playden İndir
Google Play
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Her an, nerede olursanız olun eğitim, yani uzaktan, hiç kopmadan eğitim kulağa hoş geliyor değil mi? Masaüstü ve tanışabilir cihazlarınızda rahatlıkla erişebileceğiniz, Martin Dougiamas tarafından PHP dilinde geliştirilen moodle işte tam olarak bu. Özgür ve açık kaynak kodlu bir uzaktan eğitim sistemi. Peki, ne anlama geliyor moodle; Modular Object Oriented Dynamic Learning yani Esnek Nesne Yönelimli Dinamik Öğrenme Ortamı.

 Moodle’a MySQL ve PostgreSQL veri tabanı sistemi altında ve PHP dilini destekleyen herhangi bir işletim sistemin (Linux, Windows, Mac OS, IOS ya da Android)’den rahatlıkla erişebilirsiniz.

Moodle ufak boyutu ve 82 farklı dil desteği ile 235 farklı ülkede kullanılmaktadır. Tek başına rakip ticari uygulamalar ile yarışmakta ve tamamen ücretsiz olan moodle, ülkemizde birçok üniversite tarafından da kullanılmaktadır. Sistem 50.000 öğrencili ve binlerce kurslu örneklere sahiptir.

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz oluşu büyük bir test edici kitleye sahip olmasını sağlamıştır. Bundan dolayı sürekli çok miktarda yeni özellik geliştirilmekte ve her güncelleme, her yeni özellik ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

 Moodle uygulaması ile dersleri takip edebilir, ödev gönderebilir ve küçük quizlere katılabilirsiniz. Gönderdiğiniz her belge – ödevi sistem üzerinden ücretsiz bir şekilde adınıza lisanslıya bilir ya da üçüncü kişiler tarafından paylaşılmasına ve kullanılmasına izin verebilirsiniz, böyle özgür bir uzaktan eğitim platformunun – uygulamasının ufak ayrıntıları düşünmesi ne kadar kullanıcı dostu bir uygulama olduğunun göstergesidir. Uygulamanın mobil sürüm ile senkronize çalışması sizin için ajanda tutup ödevleri ve quizleri hatırlatması da sizin için bir avantaj.

Moodle uygulaması 2008 yılı OSCON – Google-O’Reilly Açık Kaynak Ödülleri töreninde En İyi Etkinleştirici Ödülü (O’Reilly Open Source Award for Best Education Enabler)’nü almıştır.

Görüntüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir