Güncellenmiş
Hemen İndir
5.0/5 Oylar: 1
Sürüm
386
Boyut
19.28 MB
Güncellendi
30 Eki 2023
Gereksinimler
4.0
Geliştirici
Psiphon Inc.
Yayınlandığı tarih
2 Kas 2015
Google Playden İndir
Google Play
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Psiphon Nedir?

İnternet sansürünü devre dışı bırakmak üzere kullanılan programlar arasında en popüler olanlardan biri de Psiphon olarak bilinir. Farklı proxy yazılımlarını kullanan program, engellenen web sitelerine erişim sağlamak için kullanılır. Modern tarayıcılar aracılığı ile varsayılan sistem proxy ayarlarını Psiphon sayesinde otomatik olarak yükler.

Psiphon APK Özellikleri Nelerdir?

Psiphon, temelde güvenilir olarak bilinse de, diğer VPN uygulamaları gibi bir yere kadar güvenilmeli ve kredi kartı gibi bilgilerin verilmemesi gerekir. Uygulama, açık kaynaklı değildir ve temel sürümü tamamen ücretsizdir. Üstelik üyelik gerektirmediği gibi, diğer benzerlerinin aksine VPN kullanımında sınırlama getirmez.

Psiphon’un ücretli sürümü de mevcuttur. Psiphon Pro olarak geçen ücretli sürümün, ücretsiz olandan farkı hız limitinin olmaması ve reklâmlara maruz kalmamanızdır. Ücretsiz olan sürümünde ise hız limiti 2 Mb/s ‘e sabitlenmiştir ve ayrıca reklâm gösterimleri de vardır.

Psiphon Pro kullanılacaksa, uygun ayarlamalarının yapılması gereklidir. Temelde hiçbir zararı olmayan bu ayarlar, tıpkı DNS değiştirmek kadar kolaydır. Böylece Psiphon, erişimi ülkemiz için kısıtlanmış olan siteye ülke dışındaki diğer web kanallarından ve tünellerinden giriş yapacaktır.

Pro versiyonunun ayarlarını yaparken, ekstra caba harcamanıza gerek yoktur. Program, Pro ayarlarını kendisi otomatik yapacaktır. Ancak Almanya ya da Amerika gibi ülkelerin seçeneklerini kullanmak isterseniz, uygulama içerisinde yer alan “Seçenekler” sekmesine tıklayın ve “En iyi başarım” alanından tünelleme yapmak istediğiniz ülkeyi seçin. Hız konusunda bu ayarın yapılması tavsiye edilir.

Neden Psiphon Kullanmalıyım?

Psiphon size tüm yasaklı web sitelerine giriş imkânı tanır. bunu da SSH ve HTTP proxy sunucuları ile yapar. Hatta Psiphon ile farklı diğer ülkeler üzerinden dahi bağlantı kurabilir, dilediğiniz web sitesine giriş yapabilirsiniz. Öyle ki engellenen siteye yapılacak bağlantı yollarını ve erişim yöntemlerini program otomatik olarak belirleyecektir.

Video

Görüntüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir