Güncellenmiş
Hemen İndir
0/5 Oylar: 0
Sürüm
10.2.9
Boyut
127.99 MB
Güncellendi
13 Kas 2023
Gereksinimler
Varies with device
Geliştirici
Telegram FZ-LLC
Yayınlandığı tarih
6 Eyl 2013
Google Playden İndir
Google Play
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Telegram nedir ve Android için neden bu kadar popüler?

Mesajlaşma uygulamaları tercih ettiğimiz iletişim yolu haline geldi ve bize arkadaşlarımızla her zaman ve her yerde bağlantı kurma fırsatı verdi. Facebook Messenger ve WhatsApp bunların en ünlüsü olsa da, son zamanlarda hepsinin en güvenli olduğunu iddia ederek piyasada ortaya çıkan bir uygulama var. Bu uygulamaya Telegram denir.

Telegram, popüler mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Facebook Messenger gibi çalışan bir çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır. Bu, kablosuz ağa veya mobil verilerinize bağlandığında arkadaşlarınıza mesaj göndermek için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Telegram, güvenlik ve hıza öncelik verdiğini iddia ederek diğer popüler mesajlaşma uygulamalarına iyi bir alternatiftir. Hizmet 2013 yılında başlatıldı ve o zamandan beri 200 milyon aktif aylık kullanıcıya ulaştı.

Telegram’ın ayırt edici özelliği güvenlik. Katılımcılar arasında paylaşılan sohbetler, gruplar ve medya dahil tüm faaliyetlerinin şifreli olduğunu iddia ediyor. Bu, ilk önce deşifre edilmeden görünür olmayacakları anlamına gelir. Uygulama ayrıca, paylaştığınız mesajlar ve medya üzerinde yerleşik ‘Gizli Sohbet’ özelliği ile iki saniyeden bir haftaya kadar kendini imha eden zamanlayıcılar ayarlamanızı sağlar. Ayrıca uçtan uca şifreleme sunar ve Telegram’ın sunucularında iz bırakmaz.

Ayrıca, ‘Gizli Sohbetler’inizin güvenliğini bir şifreleme anahtarı görevi gören bir görüntü kullanarak kontrol etme yeteneği de vardır. Şifreleme anahtarınızı bir arkadaşınızın anahtarıyla karşılaştırarak, görüşmenizin güvenli olduğunu ve mesajları okumaya karşı daha az savunmasız olduğunu doğrulayabilirsiniz.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram, tıpkı diğer mesajlaşma uygulamaları gibi kullanılabilir ve kurulabilir. Telegram uygulamasını kolaylıkla, Google’ın Play Store’dan indirebilirsiniz – kağıt uçak logosunu arayın . Karşılama ekranını açtıktan sonra telefon numaranızı girmeniz, ardından adınızı ve bir resim eklemeniz istenir. Bir sonraki adım, arkadaşlarını bulmak ve bir sohbet başlatmaktır.

Telegram’ı Android cihazıma nasıl indirebilirim?

Telegram’ı Android cihazınıza indirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Yukarıda, Hemen İndir butonuna dokunarak Telegram APK dosyasını indirebilirsiniz yada;
  • Google Play Store’u açın.
  • Üst arama çubuğuna “Telegram” yazın ve arayın.
  • Telegram uygulamasını bulun ve “Yükle” düğmesine tıklayarak indirme işlemine başlayın.
  • İndirme ve kurulum tamamlandığında uygulamayı açın.

Telegram’ın Android sürümü ücretsiz mi?

Evet, Telegram Android sürümü tamamen ücretsizdir. Uygulamayı indirip kullanmak, mesajlaşma ve dosya paylaşma işlevlerini ücretsiz olarak kullanmanıza olanak tanır.

Telegram Android’de ne tür iletişim seçenekleri sunar?

Telegram, metin mesajları, sesli ve görüntülü görüşmeler, medya dosyaları gönderme ve almanın yanı sıra grup sohbetleri ve kanallar oluşturmanıza olanak tanır.

Telegram’ın Android sürümü güvenli midir?

Evet, Telegram güvenli bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, verilerinizi şifreler ve isteğe bağlı olarak kendini imha eden (self-destructing) mesajlar sunar. Ayrıca gizlilik seçenekleri ve kullanıcıların kimliklerini koruma yetenekleri sunar.

Telegram’da grup sohbetleri nasıl oluşturulur?

Grup sohbeti oluşturmak için Telegram’ı açın, sağ üst köşede bulunan “Yeni Grup” seçeneğine tıklayın ve gerekli adımları izleyerek bir grup oluşturun. Grubu oluşturduktan sonra kişileri davet edebilir ve sohbetinizi özelleştirebilirsiniz.

Telegram, Android cihazları için video ve sesli aramaları destekler mi?

Evet, Telegram Android sürümü video ve sesli aramaları destekler. Kişilerle birebir video ve sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

Telegram Android sürümü, medya dosyalarını nasıl paylaşır?

Telegram, kullanıcıların medya dosyalarını kolayca paylaşmasını sağlar. Bir sohbette medya simgesine tıklayarak veya kamerayı kullanarak fotoğraf ve videoları gönderebilirsiniz. Ayrıca dosya paylaşma özelliğiyle belgeleri, ses kayıtlarını ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.

Telegram, Android kullanıcıları için güvenli ve özgür bir iletişim platformu olarak hızla büyüyor. Bu soruların cevapları, Telegram’ın Android sürümünün temel işlevlerini anlamanıza yardımcı olmalıdır. Uygulamayı kullanarak, güvenli ve zengin özellikli bir iletişim deneyimi yaşayabilirsiniz.

Görüntüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir