Güncellenmiş
Hemen İndir
0/5 Oylar: 0
Sürüm
Son Sürüm
Boyut
100.57 MB
Güncellendi
Nov 16, 2023
Gereksinimler
Android
Geliştirici
TikTok Pte. Ltd.
Yayınlandığı tarih
Sep 14, 2015
Google Playden İndir
Google Play
Bu uygulamayı bildir

Tanım

TikTok Uygulaması Nedir?

Tiktok uygulaması video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın özelliğide bulunan sosyal medya platformudur. Son zamanların en popüler ve en çok kullanıcı sayısına sahip uygulamasıdır. 2016 yılında Çin’de piyasaya çıkarılmıştır. 2018 yılında Musical.ly uygulaması ile birleşerek daha büyük bir topluluk haline gelmiştir. Mevcut olan tüm hesaplar bir araya gelmiştir.

Tiktok uygulaması her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Belirli bir yaş sınırlaması olmasada 13 yaşından küçük olan kişilerin hesap açma yetkisi yoktur. 150 den fazla ülkede kullnılan uygulamanın 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu belirlenmiştir. Tiktok uygulamasının toplam değeri 75 milyardan daha fazladır. Kuruluşu 3 milyar dolarlık bir yatırımla gerçekleşen uygulama günümüzde 80 milyara yakın değerdedir.

Hızlı büyüyen ve çok dikkat çeken bir uygulama olduğu için beraberinde eleştirileride getiriyor. Özellikle bazı ülkelerde tiktok uygulaması yasaklanma durumuna kadar gelmiştir. Anne ve babalar tarafındanda sıklıkla eleştirilmekte ve tehlikeli bir uygulama şeklinde nitelendirilmektedir.

TikTok APK Özellikleri Nelerdir?

Tiktok video paylaşım platformudur. Paylaşılan videolar süre olarak oldukça kısadır. Ancak videolar birbiri ile birleştirilmektedir. Kendine ait videolar hazırlayan kişiler bu videoya eklentiler yapabilmektedir. Filtre, efekt ve müzikler videoya eklenebilmektedir. Bunun yanı sıra videoların montoj işlemleride kolaylıkla yapılabiliyor. Çekilen videoların kesme, birleştirme, kırpma ve kopyalama seçenekleride mevcuttur.

Tiktok video paylaşım platformu olmasının yanı sıra canlı yayın özelliği de sıklıkla kullanılmakta olan bir uygulamadır. Canlı yayınlar sayesinde binlerce kişi ile iletişim halinde olmaktadır. Canlı yaınlarda belirli tutarlarda para kazanılmaktadır. Para kazanılması için canlı yayınlar esnasında hediyeler gönderilmesi gerekir. Hediyeler sanaldır. Ve her hediyenin farklı fiyatları vardır.

TikTok Android APK Uygulaması Nasıl İndirilir?

Tiktok android uygulamasını telefon yada tablete indirmek için yapmanız gereken yukarıda Buradan İndir butonuna dokunmanız yeterlidir, son sürüm Tiktok APK dosyası indikten sonra kurulumu başlatabilirsiniz

TiKtok Nasıl Kullanılır?

Tiktok kullanmak son derece basittir. İlk olarak tiktok uygulmasını indirmek gerekir. Daha sonra hesap açarak işlemlere devam edilebilir. 13 yaşından küçük kişilerin hesap oluşturma izinleri yoktur. Ancak 13 yaşından büyük kişiler hesap oluşturabilmektedir. Platformda ana sayfa, keşfet ve arama motoru gibi seçenekler vardır. Artı şeklinde olan bir buton vardır. Bu buton keşfet simgesidir. Keşfet sayesinde son saatlerde izlenen en trend videoları göstermektedir.

Arama butonu aracılığı ile istenilen kişiler veya etiketler aranabiliyor. Mesaj kutusu mevcuttur. Kişiler birbiri ile iletişim kurma olanağına sahiptir. Genel olarak kolay bir arayüze sahip olduğu için kullanım açısından zorluk yaşanmaz. Yediden yetmişe her kişinin rahatlıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır.

Görüntüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir